Výstavy

Místní všeobecná výstava Vlašim 2022:

10. - 11.9 2022

V roce 2022 se konala místní všeobecná výstava ZO ČSCH Vlašim jak je již zvykem 10.-11.9.2022 - druhý víkend v měsíci září. Této výstavy se zúčastnili chovatelé jak ze Středočeského kraje, tak i z ostních krajů České republiky.

V pátek 9.9.2022 proběhlo zavážení registrovaných zvířat na výstaviště, které probíhalo od 15:00 do 18:00 hod. Druhý den jako je obvyklé, proběhlo posuzování našich svěřenců. Vystavovány byli čtyři kategorie drobného zvířectva, drůbež, holubi, králíci a exoti. Předsedou výstavního výboru byl předseda spolku Karel Lejnar. Po celý víkend bylo možné shlédnout 145 králíků, 49 voliér drůbeže, 8 voliér exotů, 30 klecí exotů a 26 volier holubů. Výstavu doplnila rovněž tradiční bohatá tombola, která byla numístěna na novém místě v chovatelském areálu. Bylo zde možné vyhrát jednu z více než 1200 cen, které nám darovali naši sponzoři. Dále zde probíhal prodej výrobků z proutí, dekoračních věnců a dalších věcí spojených s chovatelstvím. Součástí výstavy byl i stánek s občerstvením. Počasí během celého výkendu bylo přímo ukázkové na pořádaní výstav, a proto byla návštěvnost velice úspěšná jako každý rok.  Vystavovatelé mohli na své nejlepší svěřence obdržet jednu z čestných cen, které připravil výstavní výbor ZO, dále potom jeden ze čtyř pohárů na nejlepší zvířata dané kategorie.

Na závěr mi zbývá poděkovat všem podporovatelům a sponzorům naší výstavy, všem vystavovatelům za obeslání výstavy a městu Vlašim. Budeme se těšit na shledání opět za rok u nás ve Vlašimi.

Chovatelé ZO Vlašim

Speciální výstava klubu Benešovského holuba :
1. - 2.12. 2021

Místní všeobecná výstava Vlašim:

8. - 9.9 2018

Tak jako minulé výstavy, tak i letošní se vydařila.Vystavovali chovatelé z celého okresu,

ZO Vlašim, Bystřice, Benešov, Týnec nad Sázavou, Miličín, Humpolec, Týnec nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Pacov, Olbramovice, Načeradec a Votice. Bylo vystaveno 500 kusů zvířat. Po prohlídce si návštěvníci pochutnali na uzených klobásách, dobrém točeném pivě, nebo malinovce, kávě a nezapomínáme ani na děti, pro ty bylo připravené překvapení a různé pamlsky.

Krásné počasí,velká návštěvnost, výborné ocenění zvířat,skvělá nálada,občerstvení, hudba,radost z vykonané práce a rozzářené dětské oči, to vše je nejkrásnější odměnou každého chovatele za jeho celoroční péči o svá zvířata.

Výstava skončila, areál osiřel,ale Vlašimští chovatelé mají stále plné ruce práce, protože už se připravují na rok 2019 a těší se s Vámi všemi na shledanou.

Místní všeobecná výstava Vlašim:

7. - 8.9 2019

V roce 2019 se konala jako každý rok místní všeobecná výstava Vlašim. Této výstavy se zúčastnili chovatelé z celého okresu.

V sobotu a v neděli 7. a 8. září proběhla v areálu u AB Auto Brejla výstava všech odborností, která jako každý rok ukončuje letní chovné měsíce. Výstavy se zúčastnili i chovatelé z blízkých a vzdálenějších organizací a proto jim děkujeme za účast, která je přijde nejen o nezbytný čas, ale také finanční částka za dopravu zvířat na výstavu není malá. Posuzování proběhlo v sobotu za přítomností veřejnosti, která se mohla přesvědčit, jak to při hodnocení chodí. Výstavu obeslalo 21 vystavovatelů. Králíky vystavovalo 9 chovatelů, nejlepší zvířata v kolekcích obdržela čestné ceny.

• Velký světlý stříbrný      Straňák Jiří
  • Burgundský                   Franěk Pavel
  • Český strakáč černý     Mazaný Jakub
  • Hermelín červenooký   Čiháková Martina

Holubi byli vystaveni v 31 voliérách od 18 vystavovatelů. Letošní účast byla nadprůměrná a tak můžeme poděkovat všem výstavujícím za obeslání výstavy. Čestné ceny obdrželi.

• Kapucín                                                 Richtr František
  • Český stavák černý sedlatý                 Dragon Zdeněk
  • Práchněnský káník modrý                   Brabenec Jiří ml.
  • Práchněnský káník běloocasí             Hašek Josef
  • Benešovský holub žlutý                      Novák Jiří
  • Moravský pštros černý                       Folejtar Josef
  • Polský rys žlutý šupinatý                    Houdek Miroslav
  • Gigant                                                 Kříženeský Zdeněk
  • Koburský skřivan bezpruhý               Vobecký Vlastislav
  • Košoa bronzový                                 Ing. Čarek Jiří

Dále musíme poděkovat p. Nesvornému, p. Bílkovi a panu Břendovi, kteří se dobře zhostili výstavní expozice exotů a která byla také hojně navštívena.

• Zebřička                        Štorc Josef
  • Kanár barevný               Bílek Jiří
  • Korela chocholatá         Nesvorný Jaroslav

Výstava byla také poměrně hojně navštívena veřejností . Po oba dny navštívilo 500 zájemců naši výstavu.

Dále je třeba poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celé akce. V naší základní organizaci je 21 členů ale přípravy této pro nás vyloženě sváteční události se zúčastňují pořád stejní chovatelé a proto chci poprosit všechny chovatele naší organizace aby se více zapojili do naší činnosti.

Děkuji a s Vámi všemi na shledanou v roce 2020.

Speciální výstava Benešovských holubů Bystřice u Benešova:

30.11. - 1.12. 2019

V roce 2019 se konal již 49 ročník speciální výstavy Benešovských holubů. Bylo vystaveno 250 holubů v 6 barevných variantách.